↑ Return to 2016

Plébániai Esték – “Kép ihlette zene”

IMG_1126Egyedülálló művészi élmény szem- és fültanúi lehettünk az az öttevényi Plébániai Esték sorozat 2016. március 16-án megtartott „ Kép ihlette zene” c. előadásnak köszönhetően, mely Elischer Balázs orgonaművész és Borbély Károly festőművész közös interpretálásának az eredménye. Vizuális és auditív eszközök kettős játéka és párhuzamos használata segítette a hallgatóságot, ezáltal közelebb hozva a két külön is érvényesülő művészeti irányzatot, a zenét és a festészetet.

Az előadás témáját Borbély Károly festőművész saját illusztrációi adták, melyek levetítése alatt Elischer Balázs orgonaművész által kiválasztott orgonaművek szóltak. A műsor során hallható volt J. S. Bach: G-dúr Concerto (BWV 592) c. műve, valamint a francia romantikus zene két nagy zeneszerzője Théodore DuboisIn Paradisum (A paradicsomban) c. műve, és Louis Vierne – Finale from Symphony (No. 1 op. 14.) c. orgonaszimfóniája. A klasszikus művek mellett szerepeltek kortárs orgonista-zeneszerzők művei, mint Olivier Messian: Jézus felvállalja a szenvedést, illetve a La banquet céleste (Mennyei lakoma) c. orgonaművei, s végül Alexandre Guilmant – Marche funèbre et chant séraphique – (Gyászinduló és szeráfének).

Az előadás utáni szerény agapén lehetőség nyílt az előadóművészekkel egy személyes találkozásra is.

Szöveg és fotók: Oláhné Csonka Krisztina

IMG_1125 IMG_1132

Az adott cikk linkje: http://otteveny.plebania.hu/esemenyek-unnepek/2016-2/plebaniai-estek-kep-ihlette-zene/