↑ Return to 2018

Plébániai Esték: Tudomány és istenhit (2018.06.05.)

2018. június 5-én Király László tanár előadását láthattuk „Tudomány és istenhit” címmel a Plébániai Est programjaként.

Király László tanár pályafutásának kezdetén, 1963-1965-ig településünkön, Öttevényen tanított Király Vince tanító elsőszülött gyermekeként. 1970-ben az ELTE Bp. karán matematika-fizika szakos tanár lett. A mosonmagyaróvári Kossuth Gimnáziumban, majd a veszprémi Lovassy László Gimnáziumban tanított. A technika, matematika, fizika tantárgyak középiskolai szakfelügyelője, majd tanácsadója lett. Kiváló munkájáért 1993-ban Szacsvay Imre díjat kapott.

Ezen az estén nagy örömmel jött közénk, hisz ő is öttevényiként érkezett haza. Előadása során nagyon sok érdekes gondolattal, tényekkel, képekkel, idézettekkel, kutatási eredményekkel ismertette meg a hallgatóságot.

Weöres Sándor verséből idézett:

Valaha én is úr akartam lenni;
ó bár jó szolga lehetnék!
De jaj, szolga csak egy van: az Isten,
s uraktól nyüzsög a végtelenség.

Igen! Ezt a rendezett, csodás univerzumot csak egy valaki, az Isten tudja irányítani!

(Szöveg és kép: Király Péter)

Az adott cikk linkje: http://otteveny.plebania.hu/esemenyek-unnepek/2018-2/plebaniai-estek-tudomany-es-istenhit-2018-06-05/