↑ Return to 2018

Zarándokút (2018.09.07.)

Szeptember 7-én kora reggel, Zsolt atya „Zarándok áldásával” és imádságos lelkülettel indultunk zarándokútra. Az idei úticél Csehimindszent és Rábakethely volt.

Csehimindszentre – Mindszenty József szülőhelyére – kora délelőtt érkeztünk meg. A helyi plébános, Péter atya bemutatta a gyönyörűen felújított templomot és környékét. Elmagyarázta a szokatlan festmények történetét, majd szentmisén vettünk részt. Mise után a falu polgármestere – aki egyenesági rokona a reményünk szerint hamarosan boldoggá avatandó Mindszenty József hercegprímásnak, – elmondta, amit tudni lehet és érdemes a falu híres szülötte életéről, munkájáról. Mindszenty (született Pehm) József szülői háza ma tartalmas kiállításnak ad otthont. Akik megadták az e-mail címüket, azoknak elküldték a kiállítás szöveges anyagát.

Utunkat folytattuk Rábakethelyre, ahol a május 1-jén boldoggá avatott Brenner János káplán végezte lelkipásztori munkáját és ahol 1957. december 15-én vértanúhalált halt. Imádkoztunk a templomban, amelyet halálának helyszínén emeltek a hívek adományaiból. Délután Szombathelyre mentünk, ahol a Székesegyházban boldog Brenner János sírjánál imádkoztunk, közbenjárását kérve Mindszenty József boldoggá avatásáért. Késő este értünk haza fáradtan, de a lelkünk feltöltődött szeretettel Isten és embertársaink felé is.

Köszönjük a szervezők áldozatos munkáját!

(Szöveg: Lászlóné Éva, kép: Gerzsabek Béla)

Az adott cikk linkje: http://otteveny.plebania.hu/esemenyek-unnepek/2018-2/zarandokut-2018-09-07/