↑ Return to Karitász

2015 évben történt

Beszámoló a 2015-ös évben történtekről

A 2015-ös év első felében közös Karitász Csoport jött létre .

• A megalakulás után (tanácsadói testületek megalakulásakor) az első fő teendőként a Plébániai honlapon való megjelenést, a felelősöket, azok elérhetőségeit és teendőinket fogalmaztuk meg.
  • Arculati elemek (logónk, levelezések) elkészítése.
  • Segítő és baráti kapcsolat kiépítése a Győr Egyházmegyei Karitásszal. (fizikai segítség nyújtása a karitász központ villanyszerelési munkáiban Király Péter)
  • Az Egyházmegyei Karitász ruhaadományt adott át. (ennek szétosztására ajánlatokat kértem a települések karitász felelőseitől).
  • 2015. május 26-án levélben kerestük meg a három település polgármesterét a közös együttműködési megállapodás megkötése érdekében.
  • Mosonszentmiklós Önkormányzatával 2015. június 16-val megkötöttük az együttműködési megállapodást.
  • Kunsziget polgármestere szóban ígéretet tett a megállapodás aláírására, de a mai napig sem érkezett erre válasz.
  • Öttevény polgármestere a mai napig semminemű választ sem adott megkeresésünkre.
  • Az év első felében adományozott élelmiszerek tételes és mennyiségi leltára, (több, mint 300 kg különböző tartós élelmiszer)
  • 2015. augusztus 3-7-ig Király Péter részt vett a Katolikus Karitász Önkéntesek táborában Domaszéken. Itt megismerkedett az országos vezetőkkel, a karitászi munka teendőivel , feladataival, kapcsolatok kiépítésével.
  • Élelmiszer adomány felajánlása a három település rászorult lakosainak.
  • Élelmiszer adomány csomag kiosztása 2 mosonszentmiklósi és 1 öttevényi családnak
  • Élelmiszer adomány elszállítása és átadása 2015. augusztus 12-én Gönc plébániára (szállítmányt Király Péter, Makkos Mária vitte el, a szállítási költségek karitászi felajánlásból lettek fedezve) a felajánlott élelmiszereket a helyi fogyatékosokat ellátó gyermekintézmény, illetve Gönc település rászorult lakossága között osztották szét.
  • Öttevényi kezdeményezésre (László Ferencné) középiskolásoknak Közösségi Szolgálat ellátására munkalehetőség nyílt, melyre 1 fő jelentkezett és ezt a feladatot el is végezte, illetve le is lett igazolva. (beteg, rászorult, idős emberek segítése).
  • 2015. szeptember 19. meghívást kaptunk a Egyházmegyei Családi Napra (Püspökvár Győr). Meghívást tolmácsoltam minden település karitász felelősének. A rendezvényen végül Király Péter vett részt, ahol megismerkedhettünk a környék karitászosaival, illetve tapasztalatcserével és egy kellemes délutáni beszélgetéssel gazdagodhattunk
  • 2015. szeptember–október hónapokban gyűjtés indult ruhaneműkre (takarók, paplanok, hálózsákokra), melyeket 2016. január első napjaiban adjuk át a Egyházmegyei Karitásznak.
  • 2015. 11.20-án a Szent II. János Pál pápa énekkar koncertjére a Falubusz igénybevételével szállítás lebonyolítása (2 forduló, 16 fő) Öttevény-Mosonszentmiklós között (utaztatási költségek karitászi felajánlásból).
  • Megkeresés érkezett Abdáról, hogy az Erdélyből Szentegyházáról érkező Gyermek Filharmónia résztvevőit 40 gyermeket családoknál szállásoljunk el 2015. december 17-20 között. Sikerült ezt megvalósítani, köszönjük a 15 család fáradozását.
  • 2015. december. tartós élelmiszer gyűjtés (melynek eredménye 180 kg tartós élelmiszer).
  • Ezen élelmiszereket Öttevény településen 2015. december 19-én, 10 többgyermekes (3-5 gyermek) és 1 rászorult idős család kapta , illetve Mosonszentmiklós településen 6 család. Kunszigetről nem érkezett kérelem. A maradványt (liszt, cukor) az Győr Egyházmegyei Karitásznak adjuk át.
  • Öttevény Községben 10 családban osztottunk szét gyermekeknek új ruhaneműket (42 db. lányka trikók, pólók).

Öttevény, 2015.december 30.                                    Király Péter

karitász csop. vez.